YÜZME DERSİ İÇİN NEREYİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

Yüzme eğitimine başlarken aslında en önemli kısım ,nerede eğitim yapacağınız. Yüzme eğitimi için nasıl bir yer tercih etmelisiniz hadi birlikte bakalım.

Öncelikle tercih edeceğiniz havuz ortamı çok önemli. Eğer su korkunuz varsa, travmatik bir durum yaşadıysanız; kalabalık ortamlardan ve grup derslerinden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Kalabalık havuz ortamı dikkatinizi dağıtır,farklı gözlerin sizi izlediğini düşünmenize sebep olur ki bu da sizi tedirgin eder. Öğrenmenizi geciktirir. Dolayısıyla eğer su korkunuz varsa, yüzme eğitimine yeni başlıyorsanız sakin bir havuz tercih etmenizi ve birebir ders almanızı öneririz. Birebir derslerde tamamen sizin zorlandığınız durumları düzeltmek için çalışılacağından size özel bir program oluşturulur ve su korkunuzu daha hızlı şekilde atlatmanıza katkısı olur. Bunun yanısıra ders yaptığınız havuzda mutlaka ayağınız yere değmeli. Bunun çok faydasını göreceksiniz. Yüzme eğitiminiz ilerlediğinde,kendinize güvendiğiniz noktada derin havuzları tercih edebilirsiniz. Su korkunuz yok ancak yüzme bilmiyorsanız yukarıda saydığımız detayları dikkate almanızı öneririz.

Yüzme biliyorsunuz ancak tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız; tercih sizin derin yada alçak havuz tercih edebilirsiniz. Amatör bir şekilde antrenman yada spor yapmak için olimpik havuza ihtiyacınız olmaz. Burada bol bol pratik yapabileceğiniz daha uzun bir havuz olabilir. Hem kondisyonunuzu hem de tekniğinizi geliştirmiş olursunuz ancak bu nokta da mutlaka profesyonel destek almanızı öneririz. Antrenör eşliğinde yapacağınız bir yüzme antrenmanı sizin için daha faydalı ve daha sağlıklı olacaktır. Grup yada özel ders tercih edebilirsiniz, ancak grup dersi tercih ederseniz dahil olduğunuz grubun seviyesinin size uygun olması gerektiğine dikkat etmelisiniz.

 

DERSLERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE.